Çevre ve İş Sağlığı


"Önce güvenlik."

Bizler üretmekte olduğumuz ürünlerin insan hayatını ve çevreyi hiçbir noktada riske atmayacak şekilde üretildiğinden ve ele alındığından emin olmak zorundayız. Kurumumuz içerisinde çevre duyarlılığının artırılması ve çevre ve insan güvenliğinin korunması adına Metsan olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmekle yükümlüyüz.

Fabrikamızda, laboratuvarlarımızda ve ofislerimizde güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için en güncel yerel çevre ve güvenlik yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çevre bilincini ve farkındalığını artırmak amacıyla düzenlediğimiz eğitim programları ve seminerlerle kendimizi sistematik bir şekilde güncelliyoruz.

Tesislerimiz sınırları içerisinde oluşabilecek herhangi bir potansiyel tehlikeye karşı hazırlıklı olmak zorundayız. Almakta olduğumuz İş sağlığı ve işçi güvenliği danışmanlık hizmeti kapsamında oluşturduğumuz eğitimli ve donanımlı acil durum müdahale ekipleri ve yangınla mücadele ekiplerimiz ile olası kazalar ve acil durumlara karşı hazırız.

Bahsi geçen olası tehlikeler sonucunda ortaya çıkabilecek insan sağlığını ve çevreyi tehdit eden her türlü zararlı maddenin, çevreye ve insan sağlığına zararlı olarak sınıflandırılan diğer tüm atıklarımız gibi firmamızın uygulamakta olduğu atık yönetim planı dahilinde yerel yönetmeliklere uygun şekilde transferini sağlıyor ve bertaraf ediyoruz.  

Azami hassasiyetle yaklaştığımız çevreyi korumaya yönelik önlemler alma sürecimizde, havalandırma sistemimizden çıkan havayı çeşitli filtrelerden geçirerek, hava kirletici salınımlarını minimuma indirmeyi taahhüt ediyoruz.

Teknik Danışma Hattı : +90 444 0 649
Çalışma Saatleri : 07:30 - 17:30 (GMT+3)
Çalışma Günleri : Pazartesi - Cuma